top of page

Ярило – дитя сонця та землі…

Сорт Ярило створений в ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» шляхом генеративної селекції науковими співробітниками інституту. Створення, виділення та дослідження сорту колективом авторів розпочато ще в кінці минулого століття, у 1991 році, коли було проведено схрещування угорського сорту Göcsei zamatos та сорту української селекції Роднічок. Із цієї гібридної комбінації виділилася форма 54-50-43, яка стала у 2021 році сортом Ярило.


Назва Ярило пов’язана зі слов’янською міфологією. За повір’ям це молодий світлий юнак за спиною якого світить яскраве сонце, що несе ранкове світло, яке спонукає усе рости. Саме промені яскравого південного сонця, що пронизували янтарні грона тоді ще перспективної форми і допомогли визначитися з назвою сорту. 


Сорт раннього терміну достигання – збір в умовах Одеської області проводиться у другій половині серпня при 200-220 г/дм3 цукрів та титрованій кислотності 6 г/дм3. Нещільні грона сорту Ярило довго зберігаються на кущах не піддаючись ураженню шкідливою мікрофлорою. Ріст кущів середньо-сильний, визрівання пагонів добре, майже не утворює пасинків, тому кущі добре провітрюються. Сорт відносно стійкий до грибних хвороб. Зимостійкість середня витримує зниження температур до – 24°С.


Грона середні циліндро-конічні, рихлі. Середня маса ягоди 1,7 г. Ягода середня, округла, матово-янтарна, шкірочка тонка, а м’якоть соковита. Смак приємний з насиченим мускатно-цитронним ароматом. Врожайність біля 15 тонн з гектару. Сорт добре транспортується.


Дегустаційна оцінка вина 7,95 бали. Вино типове сортове з яскравим ароматом екзотичних плодів манго, лічи та м’якою кислотністю. Смак гармонійний багатий, збалансований. Вино рекомендовано споживати з нежирними м’ясними стравами, м’ясом птиці, морепродуктами, сирами з нерізким ароматом та легкими десертами.

bottom of page