«Wine & Spirit Education Trust»
Нам часто задають питання: «А хто ці дегустатори котрі ставлять бали? Яка в них освіта? Який досвід? Яка кваліфікація?»
Ми маємо справу із «Асоціацією сомельє України» (надалі АСУ). Фахівці, котрі є членами АСУ та входять в дегустаційну комісію відбираються правлінням асоціації за певними критеріями такими як рівень освіти (знань), рівень практичного досвіду. Адже сомельє це штурман в морі вина, яке представлено у винній карті, асортименті в магазині тощо. Більшість дегустаторів в комісії як у 2019 році так і у 2020 році усі мають певний рівень «Wine & Spirit Education Trust» скорочено WSET. Для того щоб не виникало сумнівів у фаховості випускників цієї престижної міжнародної кваліфікації, ми хочемо коротко розповісти про це.
Організація «Wine & Spirit Education Trust» (WSET) - є найбільшим світовим провайдером кваліфікацій у сфері вина, міцних напоїв та саке.
WSET був заснований в 1969 у Великобританії та входить до системи OfQual
(Office of the Qualifications and Examinations Regulator - OfQual), яка регулює організації, що надають кваліфікації в межах Системи Qualifications and Credit Framework - QCF.
На сьогодні WSET викладається в близько 800 школах в більш ніж 80 країнах світу, перекладений на 18 мовами та має більш ніж 108 000 студентів на рік.
Таке широке Світове визнання забезпечується зокрема:
-
високими стандартами, системним та структурованим підходом в викладанні,
-
Єдиним підходом в викладанні, що дозволяє готувати універсальних спеціалістів, здатних комунікувати та успішно функціонувати на міжнародному ринку вина та оперувати єдиними та зрозумілими для всіх дескрипторами при описі вина
-
Використання чіткої та професійної системи оцінки вина, яка відокремлена від особистих очікувань та уподобань.
Вина оцінюються згідно органолептики конкретного алгоритму - систематизованому підходу до дегустації або Systematic Approach to Tasting (SAT).
SAT - жорстке ділення ароматів на кластери, бальна класифікацією інтенсивності кольору, аромату, смаку та післясмаку. Після чого робиться аргументована оцінка якості вина та його потенціалу, яка базується виключно на органолептичних властивостях сорту винограду, з урахуванням теруарних особливостей та процесів виніфікації. Такий підхід особливо важливий в умовах Міжнародних та місцевих винних конкурсів та при оцінці автохтонів.
-
Важливим моментом є калібрування спеціалістів, зокрема однакове сприйняття рівню цукру, кислотності, танінів, що забезпечує об‘єктивність та здатність робити коректний опис, професійні висновки та рекомендації щодо винних зразків.
Більшість випускників WSET - це провідні винні спеціалісти - сомельє, ресторатори, винороби, блогери, трейдери - ті, хто впливають на громадську думку та формують імідж, в першу чергу, українського вина.